• ul.Strefowa 12, 39-300 Mielec

OBRÓBKA WIBROŚCIERNA

Gratowanie to usuwanie ostrych pozostałości materiału ( metalu lub tworzyw sztucznych ) tzw. gratów z krawędzi detalu. Powstają one na skutek cięcia laserowego, obróbki skrawania lub z wyprasek.

Stępienie ostrych krawędzi jest konieczne w celu poprawy funkcjonalności lub estetyki danego detalu oraz ochrony ciała przed skaleczeniem.

Obróbka wibrościerna polega na umieszczeniu w czaszy roboczej detali wraz z wodą, płynem technologicznym oraz specjalnie dobranym medium. Następnie maszyna wprawiana jest w ruch poprzez system napędu wibracyjnego. Wzajemne oddziaływanie materiału ściernego i obrabianych detali prowadzi do ścierania nierówności, ostrych zadziorów, krawędzi, a także stanowi przygotowanie pod proces 

Gratowanie stanowi niezwykle istotny proces w branży automotive. Pozostawienie nawet niewielkich zadziorów może uniemożliwić złożenie komponentów, a ostre krawędzie mają wpływ na grubość i przyczepność nakładanej powłoki lakierniczej.

Posiadamy pięć wibratorów bębnowych firmy WALTHER TROWAL i RӦSLER, w którym stosujemy  kształtki ścierne o różnych wymiarach i kształtach. Obecnie stosujemy proces obróbki dla detali mosiężnych jak również stalowych. 

Stosowane kształtki 6×6 B , G 20X7 , 2X3mm WS2X3 przeznaczone do wygładzania i polerowania powierzchni

Wymiary zbiornika

Separacja

Napęd

Szerokość czaszy roboczej (mm)

Szerokość całkowita (zewn) (mm)

Dł całkowita kanału obróbczego (mm)

Wysokość (mm)

Pojemność (litry)

Dł x Szer (mm)

Powierzchnia (cm2)

Obroty silnika (RPM)

440

1805

4100

1375

780

1430×435

6200

1500

Wymiary zbiornika

Separacja

Napęd

Szerokość czaszy roboczej (mm)

Szerokość całkowita (zewn) (mm)

Dł całkowita kanału obróbczego (mm)

Wysokość (mm)

Pojemność (litry)

Dł x Szer (mm)

Powierzchnia (cm2)

Obroty silnika (RPM)

290

1280

2700

1210

300

1025X360

3200

1500

 

Nasze wibratory bębnowe mogą obsłużyć detale o maksymalnej szerokości czaszy roboczej wynoszącej 440 mm. Dzięki pojemności 780 litrów i obszarze separacji 6200 cm², jesteśmy w stanie efektywnie obrabiać szeroki zakres komponentów, zarówno mosiężnych, jak i stalowych.

Absolutnie, obróbka wibrościerna jest znakomitym wyborem dla delikatnych komponentów. Proces ten jest łagodniejszy niż tradycyjne metody gratowania, ponieważ wykorzystuje specjalnie dobrane medium ścierne i płyny technologiczne, które w połączeniu z delikatnym ruchem wibracyjnym maszyny, pozwalają na precyzyjne stępienie ostrych krawędzi bez ryzyka uszkodzenia detalu.

Obróbka wibrościerna nie tylko usuwa niepożądane ostre krawędzie, ale również poprawia wygląd zewnętrzny detalu, nadając mu gładką i równomierną powierzchnię. To stępienie krawędzi jest niezbędne nie tylko dla estetyki, ale również dla funkcjonalności, ponieważ gładkie powierzchnie są mniej podatne na akumulację zabrudzeń i ułatwiają aplikację powłok lakierniczych, co jest kluczowe w branży automotive.